Про компанiю | ПрАТ «ХІММАШ»

ПРАТ «ХІММАШ» більше 63 років на ринку хімічного машинобудування

Продукція заводу виготовлялася зі "Знаком якості" і поставлялася на експорт в 35 країн світу
Конкурентні переваги у виготовленні хімічного машинобудування.

Вся продукція, пропонована ПрАТ ХІММАШ відповідає європейським стандартам (EN 305:1997, EN 13445-1:2021., ISO 9001:2015), а також має сертифікати відповідності України.

Презентація ПРАТ «ХІММАШ»
Завантажити - PDF
logo

Історія нашої компанії

В ста п'ятдесяти кілометрах на північний захід від Києва, на казково красивих берегах річки Уж розташувався найдавніший слов'янський місто столиця древлянського краю - Коростень.

Засноване у 764 році, місто по праву пишається не лише своєю багатовіковою історією, а й своїм сучасним залізничним вузлом - найбільшим на Правобережній Україні, а так само своєю промислової індустрією, флагманом якої є ПрАТ "Коростенський завод хімічного машинобудування ".
Завод був заснований в 1949р. як спеціалізоване підприємство з виробництва торфодобувних машин для місцевої промисловості УРСР - "Торфмаш".
Першою продукцією заводу були торфодобувних комбайни, торфостилочні машини, стрілочні переводи, паливозаправники, вагонозагрузчики зерна, конвеєрні сушарки та ін.
У 1959 р в зв'язку з розвитком хімії завод переорієнтований на випуск хімічного устаткування і переорієнтований в " Коростеньхіммаш ". У цей період завод освоїв виготовлення теплообмінного, холодильного, сушильного, ємнісного обладнання. Була виконана величезна робота по переоснащенню заводу новими високопродуктивними верстатами, зварювальним і сборочно- зварювальним устаткуванням. У 1965 р закінчено будівництво другої черги заводу, що значно розширило виробничі можливості підприємства, а в 1967р. за досягнуті успіхи в роботі заводу присвоєно найменування "Коростенський завод імені 50-річчя Великої Жовтневої Соціалістичної революції".

У 1975 р з введенням в дію третьої черги заводу і корпусу з виробництва посудин Дьюара підприємство набуває закінченого, сучасного вигляду.

Продукція заводу виготовлялася зі "Знаком якості" і поставлялася на експорт в 35 країн світу, багато разів експонувалася на виставках досягнення народного господарства СРСР і неодноразово відзначалася на них почесними медалями. Виконуючи рішення Уряду України та виходячи з вимог часу в 1995 р завод акціонувався і був перетворений в акціонерне товариство "Коростенський завод хімічного машинобудування" (АТ "Хіммаш"). Сьогодні, маючи потужну виробничу базу, висококваліфіковані кадри ІТП і робітників, завод проектує і виготовляє найсучасніше конкурентоспроможне обладнання для хімічної, газо-нафтопереробної, харчової та інших галузей промисловості і для сільського господарства.
Про високу якість і надійность наших виробів говорить той факт, що продукція заводу сертифікована на відповідність EN 305:1997, EN 13445-1:2021. Є дозвіл Українського Держнаглядохоронпраці (запитати у конструкторів), на право проектування, виготовлення і постачання устаткування, що працює під тиском. Система менеджменту якості заводу сертифікована на відповідність міжнародному стандарту ISO 9001:2015. Значна частина продукції, що випускається заводом, поставляється в зарубіжні країни: Німеччину, Туреччину, Прибалтійські держави, Туркменістан і Казахстан.

Виробнича програма підприємства включає:

1. КОЖУХОТРУБНІ ТЕПЛООБМІННЕ ОБЛАДНАННЯ:

Теплообмінники, конденсатори, холодильники і випарники для нафтопереробної, нафтохімічної, хімічної і інших галузей промисловості.

Теплообмінне обладнання виготовляється наступних типів:

  • з нерухомими трубними решітками;
  • з плаваючими головками;
  • U-подібними трубами;
  • з хвилястими температурними компенсаторами;
  • труба в трубі.

Пропоновані поставки теплообмінного обладнання включають повний обсяг різновидів горизонтальних і вертикальних апаратів діаметром від 159 до 2000 мм, довжиною від 1000 до 12000 мм, різних матеріальних виконань - від вуглецевих до хромонікелемолібденових і титанових.
Завод також виробляє ремонт поламаних теплообмінних апаратів, виготовляє трубні пучки - як елементи теплообмінників з плаваючою головкою або з U-подібними трубами.

2. АПАРАТИ ПОВІТРЯНОГО ОХОЛОДЖЕННЯ

Завод першим на Україні освоїв виготовлення високоефективних апаратів повітряного охолодження (АВО) для нафтопереробної, нафтохімічної, газотранспортної та інших галузей промисловості, які за своїми експлуатаційними характеристиками відповідають кращим зарубіжним зразкам.

АВО випускаються наступних типів:

  • горизонтальні (АВГ)
  • звивисті (АПЗ)
  • малопоточні (АВМ)

Використання біметалевих труб з алюмінієвими ребрами (коефіцієнти оребрення - 9; 14; 20) забезпечує можливість виготовлення АВО з поверхнею теплообміну від 100 (АВМ) до 12600 (АПЗ) м2.
Матеріальне виконання апаратів по робочому середовищі може бути з вуглецевої, жаростійкої або корозійностійкої сталі, а також з латуні та титану.

АВО комплектуються вентиляторами з робочим колесом типу "торнадо" або "супер тайфун", диффузорами, що регулюють жалюзями. Перед відправкою споживачеві, в спеціально обладнаному приміщенні заводу, проводиться контрольне збирання і перевірка роботи вентилятора апаратів АВО, що забезпечує якість монтажу і мінімальні терміни пуску виробів в роботу у замовника. Завод приймає замовлення на виготовлення окремих і ремонт старих секцій АВО, а також виготовлення оребрених труб.

3. ХОЛОДИЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

Значний обсяг у виробництві заводу складають конденсатори, випарники, ресивери, відокремлювачі рідини, масловіддільники, проміжні судини та інше обладнання для аміачних холодильних установок. Устаткування відрізняється високою якістю і має стабільний попит на ринку холоду.

4. КРАНИ КУЛЬОВІ

Завод має великий досвід виготовлення кульових кранів (ШК), що застосовуються як запірні пристрої на трубопроводах, що транспортують під тиском газоподібні або рідкі продукти.
За призначенням крани виготовляються:
ШК для газопроводів, наземного і підземного виконань,
діаметром 50 до 300 мм тиск 8,0 і 16,0 МПа,
північне і звичайне кліматичне виконання .
ШК для води, пари, газу, нафтопродуктів
діаметр 50; 80; 100 мм
тиск-1,6 МПа. ШК для аміакопроводів діаметр 15; 50; 100 мм тиск - 5,0; 10,0; 14,0 МПа.

5. КРІОГЕННЕ ОБЛАДНАННЯ

Завод має у своєму розпорядженні сучасний унікальний цех з виробництва кріогенних судин (судин Дьюара). Номенклатура криогенного обладнання включає:
судини Дьюарасільскогосодарські (СДС) обсягом від 3-х до 30 літрів для зберігання і транспортування біопродуктів в середовищі рідкого азоту при температурі мінус 196 С;
судини криогенні (СК) обсягом від 6 до 40 літрів для зберігання і транспортування рідких азоту, кисню, аргону;
сховища біопродуктів (ХБ-02) обсягом 240 літрів, призначений для тривалого зберігання біопродуктів в середовищі рідкого азоту;
кріогенні посудини (КС-40) обсягом 40 л, призначені для технологічної операції із заморожування біопродуктів у середовищі рідкого азоту;
кріососуди застосовуються в медицині; ємності азотні для рефрижераторів.

6. УСТАТКУВАННЯ МІСТКОСТІ

Ємнісне обладнання призначене для роботи в технологічних процесах нафтохімічних, газопереробних, харчових та інших виробництвах, а також для зберігання різних продуктів.
Виготовляється як для роботи під тиском (до 80 атм.), Так і "під налив" , ємністю від 0,1 до 50 м3 і вище.
Устаткування місткості випускається в горизонтальному і вертикальному виконанні, з зовнішнім або внутрішнім обігрівом, з зовнішньою теплоізоляцією.
Матеріальне виконання - вуглецева, низьколегована або корозійностійка сталь. Ємності можуть бути виготовлені виходячи з конкретних вимог замовника.

7. КОЛОННЕ ОБЛАДНАННЯ

Завод випускає колонне обладнання, призначене для проведення масообмінних процесів в нафтогазовій і хімічній промисловості.
Колонні апарати виготовляються різних типів:
ковпачкові, сітчасті, насадочні; в вуглецевих і нержавіючому матеріальному виконанні.

8. ТОВАРИ НАРОДНОГО СПОЖИВАННЯ

8.1 КОТЛИ ОПАЛЮВАЛЬНІ

Котли опалювальні побутові, потужністю від 7 до 20 кВт з відведенням продукті: згоряння через димохід і парапетного типу, застосовуються для теплопостачання, будівель, споруд, індивідуальних житлових будинків, котли твердопаливні потужністю від 100 до 1500 кВт.
ККД котлів не менше 92%.
Застосовувана автоматика безпеки "Е \ / РЮ51Т" (Італія), САБК.